Sulík a budúcnosť našich detí

Autor: Marika Zemanová | 7.11.2011 o 11:52 | Karma článku: 14,70 | Prečítané:  4252x

Konečne niekto myslí na naše deti a úprimne sa zajíma, ako sa im v budúcnosti pozrie do očí. Bohužiaľ je dôležité nie len počúvať pre niekoho možno príťažlivé a silné slová, ale aj pozrieť sa na to, kto ich hovorí.

Máme tu generáciu voličov, ktorá si dnešnú realitu nevyštrngala kľúčmi na námestiach. Generáciu, ktorá nepozná nočné niekoľkohodinové kontroly na hraniciach pri predvianočnom výlete do Budapešti, kde bolo možné kúpiť rifle.

Ja si to pamätám. Pamätám si aj naše prvé výlety na západ, naše prvé porovnávania s bohatým svetom. Pamätám si naše snahy o to, aby sme boli partnerom. Pamätám si  aj to ako s každým našim tvrdo vydretým úspechom rástlo naše sebavedomie. A som na Slovensko a Slovákov pyšná.

Viem, že to ťažko pochopí niekto, kto vyrastal v Nemecku a jeho sebavedomie je sebavedomím veľkého národa. Viem, že to ťažko pochopí niekto, kto k tomu že sme tam , kde sme nijako neprispel. Viem, že to nemôže pochopiť niekto, kto si mýli stretnutie s veľvyslancami s posedením na pive v štvrtej cenovej    a kto odhodí kedykoľvek všetky idey ktoré jeho balónik momentálne ťahajú príliš k zemi.

Ja ale o všetko, čo sme si ťažko vydobyli prísť nechcem. A dúfala som, že vďaka reformám, vďaka novej morálke v politike, ktorá začala nesmelo vykúkať budem v tomto exkluzívnom európskom klube stále vážnejším členom.  Bohužiaľ je tu skupina sektárskych fanatikov, ktorá si myslí, že keď zo Slovenska urobí časovanú bombu budú si nás viac všímať. Áno teroristi sú na predných stránkach novín, ale určite s nimi nikto nevyjednáva. Rokuje sa iba s partnermi. A bez reforiem, bez zmien v legislatíve , bez zásadných zmien v ekonomickej a sociálnej oblasti . To sú veci, ktoré tento tvrdohlavý pán z Nemecka veľmi ľahko obetoval. Som zvedavá, ako to vysvetlí svojim deťom. Alebo skôr mojim. Lebo s tými svojimi keď bude zle môže kedykoľvek odísť naspäť do Nemecka. Veď sme mu to vybojovali. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?